начало

ВАС отхвърли жалба на съдийка, поискала спиране на дисциплинарка срещу нея заради СЕС ВАС отхвърли жалба на съдийка, поискала спиране на дисциплинарка срещу нея заради СЕС

Нотариален акт след развод

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Нотариален акт след развод

Мнениеот dimd » 10 Ное 2006, 14:09

Родителите ми се разведоха през 1990 година !
Не е имало подялба на имота-семейният апартамент !
Двамата са декларирали в общината по 1/2 собственост,и редовно си плащат данъците по жилището !
Нужно ли е въпреки това,да си извадят нов нотариален акт за собственост,имайки предвид,че майка ми е с друга фамилия,а в сегашният акт е със тази на баща ми !
Възможно ли е продажбата на имота да стане с тогавашният нотариален акт от преди 1990 г. ?
dimd
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 05 Авг 2005, 09:21
Местоположение: София

Отговор

Мнениеот M.Georgieva » 10 Ное 2006, 15:55

След развода на родителите Ви, съсобствеността върху притежаваният от тях имот се е превърнала в обикновена съсобственост и всеки от тях притежава по 1/2 ид.част от него. Обстоятелството, че майка Ви си е променила фамилията, не е основание за изготвяне на нов нот.акт за собственост. Възможно е родителите Ви със стария нот.акт от 90г. да продадат имота на трето лице. Следва да приложат и др-документи - решението за развода и т.н........
M.Georgieva
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 30 Окт 2006, 19:48

Мнениеот uvella » 10 Ное 2006, 17:18

това, че имената на майка ви преди и след развода са имената на едно и също лице се установява с Удостоверение за идентичностк на имената, изд.от Общината по месторождението й. За другото - колежката е права - двамата съсобственици/продавачи - баща ви и майка ви - заедно трябва да изповядат пред нотариус че продават жилището, тъй като всеки притежава по 1/2 ид.ч. от него. може предварително единия да прехвърли (продажба; дарение, като се спази запазената част на наследниците; продажба срещу доглеждане)на другия своята 1/2 ид.ч., но това е излишно - и откъм разходи, и откъм време. Друг вариант - майка ви да продаде само своята 1/2 ид.ч., като представи нот.заверена декларация по чл.33 от ЗС от баща ви.
uvella
Потребител
 
Мнения: 206
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:31


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта


cron