начало

Алексей Трифонов се оттегля от надпреварата за председател на СГС Алексей Трифонов се оттегля от надпреварата за председател на СГС

детето ми не можело да носи бълг имена

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


детето ми не можело да носи бълг имена

Мнениеот vili77a » 14 Юли 2008, 01:42

преди две год осъдих за бащинство бащата на сина ми . по време на делото той е променил бълг си имена с турските, които е носил преди. след определяне на бащинството детето ни беше записано с неговите турски. оказа се, че нямало начин в тая страна детето ми да носи бълг вариант на името му. дори с негово изрично писменно съгласие за това. има ли изобщо начин да стане? той има син от първия си брак, който носи бълг му имена. към дата на раждане на моя син е бил с български и към дата на завеждане на делото също.
vili77a
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 11 Юли 2008, 20:54

Мнениеот system » 14 Юли 2008, 09:05

Предполагам питате само за бащиното и фамилното име, защото собственото име на детето не зависи от изхода на дело за произход. Бащиното име на всяко дете е собственото име на бащата, а фамилното име на детето е бащиното или фамилното име на бащата. При дело за установяване на произход (бащинство), детето приема имената на бащата към датата на влизане в сила на решението. Ако имената са турски, детето остава с тях.
Лично аз не виждам начин това да се поправи. Другото дете на този мъж е било с български имена, защото към датата на неговото раждане произходът е бил установен и то е записано с имената на баща си към тази дата. При Вас случаят е различен - имате неустановено бащинство на детето към неговото раждане и го установявате едва с влизане в сила на решението по делото за установяване на произход.
Иначе, ако желаете, можете да предявите иск по чл. 19 от Закона за гражданската регистрация - иск за промяна на бащиното и фамилното име на детето. Но трябва да изложите важни обстоятелства, които да налагат тази промяна.
system
Активен потребител
 
Мнения: 1873
Регистриран на: 22 Ное 2007, 10:34


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта


cron