начало

Нова мода – съдии искат особени представители да плащат държавни такси и депозити Нова мода – съдии искат особени представители да плащат държавни такси и депозити

наследство

Брак, развод, наследство
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


наследство

Мнениеот avgerino » 23 Мар 2007, 01:23

въпросът ми е - На какъв дял брата е наследник на сестрата,коята няма деца.Съпругът е жив.Те пък са получили наследството от майка си ,която също го е придобила по наследството от своя баща през 1948г. Наследството е реституирано съответно през 91 и 97г.
На името на сестрата има решение за издадени компесаторни записи от 2000г. ,който не са получени от съответната областна управа.Тях кой ги наследява в случая?
avgerino
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Мар 2007, 00:21

Re: наследство

Мнениеот kontrol » 23 Мар 2007, 01:33

avgerino написа:На какъв дял брата е наследник на сестрата,коята няма деца.

1. В това изречение няма подлог, а от пунктуацията е ясно, че няма и въпрос.
avgerino написа:Съпругът е жив.

2. Чий съпруг? На сестрата, на брата или на някой друг?
avgerino написа:сестрата,коята няма деца...Те пък са получили наследството от майка си
3. Кои са тези "те". Нали сестрата няма деца?! Братът и сестрата?!

4. Има ли завещание? Оспорено ли е то?
5. Родителите живи ли са?
6. От колко години са женени?

Чл. 8. (1) Когато починалият е оставил само братя и сестри, те наследяват по равни части.
(2) Когато починалият е оставил само братя и сестри заедно с възходящи във втора или по-горна степен, първите получават две трети от наследството, а възходящите - една трета.
(3) В случаите на предходните алинеи еднокръвни и едноутробни братя и сестри получават половината от това, което получават родните братя и сестри.
(4) (Нова - ДВ, бр. 60 от 1992 г.) Когато починалият не е оставил възходящи от втора и по-горна степен, братя и сестри или техни низходящи, наследяват роднините по съребрена линия до шеста степен включително. По-близкият по степен и низходящият на по-близък по степен изключват по-далечния по степен.

Чл. 9. (1) Съпругът наследява част, равна на частта на всяко дете.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 60 от 1992 г.) Когато съпругът наследява заедно с възходящи или с братя и сестри, или с техни низходящи, той получава половината от наследството, ако то се е открило преди навършването на десет години от сключването на брака, а в противен случай получава 2/3 от наследството. А когато съпругът наследява заедно с възходящи и с братя и сестри или с техни низходящи, той получава една трета от наследството в първия случай и половината във втория.
(3) (Доп. - ДВ, бр. 60 от 1992 г.) Ако няма други наследници по предходната алинея, съпругът получава цялото наследство.
Горното представлява потенциално грешно становище. Консултирайте адвокат, ако искате сигурност и юридическа отговорност при защитата на правата Ви.
kontrol
Активен потребител
 
Мнения: 1109
Регистриран на: 05 Сеп 2005, 15:49


Назад към Семейни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 70 госта


cron