начало

ВКС решава: Може ли третото лице-помагач да предяви преклудирани за ответника възражения ВКС решава: Може ли третото лице-помагач да предяви преклудирани за ответника възражения

Непризнаване на фактури по ДДС

Дискусии и казуси в областта на данъчното право
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Непризнаване на фактури по ДДС

Мнениеот emil_jordanov » 23 Апр 2011, 21:31

Искам да попитам може би направо за добър адвокат по данъчно право.
Беше ни направена ревизия по ДДС и се установи че част от нашите доставчици не са открити за насрещните проверки, единият е починал и ни отказват признаването на ползвания данъчен кредит Това са основно фактури от 2005, 2006 година като става дума за около 13 000лв. ДДС, но с лихвите сигурно ще станат 25 - 26 000лв. Данъчния инспектор каза, че към момента когато са ни издадени фактурите е нямало проблем, фирмите са работили, декларирани са тия фактури в ДДС дневниците, но понеже сега не отговарят, не ни го признават. В момента данъчния ще пише доклада и акта. Затова не знаем точната сума на ДДС-то и лихвите. Какво бихте ме посъветвали - да обжалваме. Ревизията започна в м.12.2010г. като заповедта за ревизията е за периода от 01012005-31102010. Можем ли да обжалваме 2005г. или не.
emil_jordanov
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Апр 2011, 21:22

Re: Непризнаване на фактури по ДДС

Мнениеот Гост. » 23 Апр 2011, 21:56

декларирани са тия фактури в ДДС дневниците, но понеже сега не отговарят, не ни го признават.


Първо- това е невярно твърдение. Прилага се относимата норма действала тогава. Отделно има и други възможности да си докажете право на приспадане на данъчен кредит.
Второ- не се обжалва РД, а се пише възражение( с което съмнявам се да се справите, а и обикновено по депозираните възражение срещу РД в РА отговарят лаконично- "неоснователни са" ), и като за последно- наемете си наистина адвокат, който ще ви пише жалбата срещу РА ( не се съмнявайте, че от ОУИ на НАП ще потвърдят констатациите в РА, което ще наложи да обжалвате пред АС, където наистина трябва да се хвърлят доста усилия- заради ревизирания период и обема на доказателствата.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33


Назад към Данъчно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron