начало

„Разгром на съд“: След гласуване във ВСС, цялото ръководство на ОС-Пазарджик подаде оставка „Разгром на съд“: След гласуване във ВСС, цялото ръководство на ОС-Пазарджик подаде оставка

sro4en i bezsro4en trudov dogovor

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


sro4en i bezsro4en trudov dogovor

Мнениеот q » 13 Фев 2006, 13:54

kakvi s plusovete i minusite na sro4niq trudov dogovor i na trudov dogovor s neopredelen srok?
q
 

Мнениеот Гост » 13 Фев 2006, 14:13

зависи дали сте работодател или раб-к/служител
Гост
 

Мнениеот q » 13 Фев 2006, 16:27

slujitel sam
a na trud. dogovor s izpitatelen srok v koito srokat za izpitvane e v polza na rabotodatelq
q
 

Мнениеот Гост » 13 Фев 2006, 16:47

Бравоооооооо. Страшен въпрос, да взема сега да ви разясня цялата материя на трудовото право сега.
Гост
 

Безсрочният е по-добър

Мнениеот dna » 13 Фев 2006, 16:55

Безсрочният е по-изгоден за служителя. Може да си работите колкото ви харесва и да напуснете, когато поискате (само уведомете работодателя месец преди да напуснете). При срочния трудов договор ще трябва да си изработите установения срок и да напуснете, след като той изтече. Впрочем, трябва да се прегледа конкретният договор, за да може да се реши окончателно, дали е изгоден за служителя.
dna
 

Мнениеот Никой » 13 Фев 2006, 17:20

Всъщност вече срочните договори се сключват само при предвидените в закона условия.
Никой
 

Мнениеот q » 13 Фев 2006, 17:46

blagodarq na dobrite
q
 

Мнениеот Гост » 13 Фев 2006, 19:00

Още по-лошо пък от гледна точка на работника/служителя е положението му при сключен трудов договор със срок за изпитване в полза на работодателял. Това означава, че през цялото време на срока на изпитване работодателят може да прекрати договора по свое усмотрение, без да се мотивира, при това - без предизвестие - чл.71, ал.1 КТ (в това е и смисълът на такава клауза: просто не Ви одобрява за работата и ... приключва взаимоотношенията си с Вас).
Доколкото мога да тълкувам първите Ви две бележки, във Вашия случай може и да става дума за някаква форма на срочен трудов договор със срок за изпитване. Това нерядко се среща в практиката, като основанието на договора обикновено се формулира съгласно законовите текстове, напр: "Трудов договор на основание чл.70, ал.1 във връзка с чл.68, ал.1, т. ..." или нещо подобно (по-надолу обикновено следват изчерпателни клаузи за срока на изпитване и за срока на самия договор). Налице е едно максимално възможно подсигуряване от страна на работодателя (от гледна точка на възможността му безпроблемно да прекрати договора), тъй като в случая той може да прекрати без предизвестие договора в срока на изпитване, а след като изтече той, договорът продължава да действа, но като срочен (до изтичане и на самия му срок) с всички произтичащи от това последици (като напр. и тази, че след изтичане на срока ще може безпроблемно да бъде прекратен от работодателя).
Гост
 

Мнениеот q » 14 Фев 2006, 12:06

ami da -trud= dogovor sas srok na izpitvane 6 meseza
na osnovanie 4len 70 alineq 1

e v polza na rabotodarelq razbira se
4e kak ina4e

vesel praznik
q
 

Мнениеот Гост » 15 Фев 2006, 12:09

По-добре е безсрочният трудов договор от срочния трудов договор.
Гост
 


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron