начало

Отнемането на коли от пияните и дрогираните шофьори стигна и до съда в Люксембург Отнемането на коли от пияните и дрогираните шофьори стигна и до съда в Люксембург

трудово правоотношение

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


трудово правоотношение

Мнениеот alena_ » 04 Апр 2007, 16:30

предлагам на Вашето внимание следния казус: А.А. работи в предприятие Х. има трудов договор подписан от работодателят, но не и от нея. Работи в продължение на една години, като договорът е регистриран в НАП, след което е съкратена. Сега А.А. иска да успорва прекратяването на трудовото правоотношение, но аз се притеснявам, че съдът може да реши, че такова въобще не е възникнало, т.к. договорът не е разписан от А.А.
в този случай може ли да се докаже тр. правоотношение със свидетелски показания, ведомости, заповедта за уволнение и др.
alena_
Потребител
 
Мнения: 149
Регистриран на: 29 Мар 2007, 17:01

Мнениеот dask » 04 Апр 2007, 16:47

"Страните не могат да се позовават на недействителност на трудовия договор или на отделни негови клаузи, докато тя не бъде обявена и решението за обявяването й не бъде връчено на страните".

На вас оставям да познаете от коя точно разпоредба в КТ е цитираната алинея.
Щом сте юрист би трябвало да се досетите как да я използвате в интерес на доверителя.
В случай, че не сте обърнете се към адвокат-но да е "печен" и да има практика. :idea:
dask
Потребител
 
Мнения: 163
Регистриран на: 17 Апр 2006, 10:59

Мнениеот devilchos » 04 Апр 2007, 21:44

аз не съм специалист,но мисля,че това че няма подпис на трудовия договор е само в плюс за работника,защото може да оспори заповедта за уволнение като незаконосъобразна!не можеш да прекратиш тр. правоотношение, което изобщо не е възникнало :-)
а след като се отмени заповедта и се прекрати правоотношението (защото не може да се върне работника да работа по никакъв начин), съдът би трябвало да присъди и тр. възнаграждение за периода от незаконното уволнение до постановяването на решението.
(или поне така си спомням от лекциите по трудово право ;-))
късмет и да споделиш какво е станало!!!
devilchos
Потребител
 
Мнения: 102
Регистриран на: 03 Апр 2005, 19:10


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron